Transport psa z Polski do Wielkiej Brytanii (UK)

UWAGA!!!
W związku z BREXITem (okres przejściowy) aktualne informacje znajdziecie pod linkiem:
Główny Inspektorat Weterynaryjny

Poniższy artykuł został sporządzony w dniu 01.06.2017 od tego dnia zasady transportu mogły ulec zmianom:

Jeżeli chodzi o transport pieska z Polski do Wielkiej Brytanii to należy spełnić następujące wymagania:

Jeżeli odbiera Właściciel to
1. Szczeniak musi mieć wszczepiony mikroczip (zanim zostanie zaszczepiony przeciw wściekliźnie i zanim zostanie wyrobiony paszport).
2. Wyrobiony paszport – wyrabia weterynarz
3. Szczenię musi być zaszczepione na wściekliznę (najszybciej trzeci miesiąc życia). Granicę Wielkiej Brytanii z psem możesz przekroczyć dopiero po upływie 21 dni od daty szczepienia.
4. Weterynarz odrobacza szczeniaka przed przekroczeniem granicy. Leczenie musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed planowanym przyjazdem do UK. W tym samym czasie też wpisuje świadectwo zdrowia szczeniaka w paszporcie – tzn, że szczenie jest zdrowe i może być transportowane. Jeżeli transportujemy poza granice strefy Schengen potrzebujemy też świadectwa zdrowia od Główny Inspektorat Weterynarii, które jest wydawane na podstawie wpisów w paszporcie szczeniaka(czyli musicie mieć świadectwo zdrowia od Waszego Weta i odrobaczenie i dopiero wtedy jedziecie do Głównego Inspektoratu Weterynarii i oni dają wpis).

Uwaga!!!
Jeżeli chodzi o trace wydaje Główny Inspektorat Weterynarii, gdy transportują osoby trzecie – służy jako informacja, że szczenie nie jest w celach zrobkowych (jeżeli jest pewnie pobierają podatek – tego nie wiem).
Jeżeli chodzi o podpis Głównego Inspektoratu Weterynarii na ostatniej stronie – nie jest wymagany jeżeli transportuje Właściciel szczeniaka ponieważ W. B.należy do krajów w strefie Schengen. Podpis Głównego Inspektoratu Weterynarii o stanie zdrowia psa jest wymagany jeżeli szczenię jest transportowane do krajów poza strefą Schengen (np kraje Afryki).